ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 در جستجوی حقیقت

موسسه غیر انتفاعی "در جستجوی حقیقت"، در ماه می 2008 در آمریکا به ثبت رسید. این مرکز آموزشی و تحقیقی، در مورد لابی ملایان در آمریکا فعالیت میکند. بنیانگذار و مسئول آن نیز حسن داعی است که طی سالهای گذشته در همین زمینه فعال بوده است.
در این مؤسسه به‌روی همه کسانی که مایل به همکاری در این زمینه‌اند باز است و دست همه را صمیمانه می‌فشاریم. تنها معیار برای همکاری نیز، دوری جستن از آخوندهای حاکم بر کشورمان می‌باشد.
در این مؤسسه، هدف ما نه تخریب شخصیت یا لجن‌پراکنی به این و آن، بلکه روشنگری در مورد فعالیت‌های لابی ر�یم ایران می‌باشد. از همین رو، گزارش‌ها و تحقیقات ما نیز تنها و تنها به اسناد عمومی و قابل دسترسی برای همگان رجوع می‌کند و از هرگونه شایعه پراکنی و تهمت‌‌‌زنی پرهیز می‌کنیم و از آلوده کردن فضای سیاسی نیز دوری می‌جوئیم.


بیوگرافی حسن داعی

حسن داعی نویسنده و پ�وهشگر مسائل ایران است که مقالات و گزارشات خود را به زبان انگلیسی و فارسی به چاپ میرساند. متولد 1335 در تهران و تحصیلکرده دانشگاه پلی تکنیک تهران است. داعی از فعالین دانشجوئی قبل و بعد از انقلات در این دانشگاه بود.
با شروع سرکوب و کشتار مخالفان در آغاز دهه شصت، حسن داعی نیز از کشور خارج و به فرانسه رفت. در دهه هشتاد و نود میلادی، با گروههای ملی و لیبرال مثل جبهه ملی و نهضت آزادی همکاری داشت و فعالیت خود را روی دفاع از حقوق بشر و گزارش به نماینده سازمان ملل گالیندوپل متمرکز کرده بود.
در سال 2001 به آمریکا مهاجرت کرد و به تحقیق در مورد روابط ایران و آمریکا پرداخت. از سال 2005، مطالعات خود در مورد لابی های طرفدار جمهوری اسلامی در آمریکا را شروع و اولین گزارشات خود در این زمینه را از سال 2007 آغاز نمود.
در سال 2008، سازمان نایاک به رهبری تریتا پارسی، با حمایت محافل طرفدار مماشات در آمریکا، از حسن داعی به دادگاه فدرال شکایت کرد و وی را به دروغگوئی و اتهام زنی به این سازمان متهم نمود.
پس از 4 سال و نیم پروسه قانونی، سازمان نایاک در دادگاه شکست خورد و قاضی دادگاه آنان را به دلیل تقلب و دروغگوئی به پرداخت بخش مهمی از هزینه های حقوقی حسن داعی محکوم کرد.
در این چهار سال و نیم، شکایت نایاک از حسن داعی انعکاس وسیعی در رسانه های آمریکا داشت و اسناد داخلی این سازمان که در پروسه قضائی افشاء شده بود، در روزنامه های مهم منجمله واشنگتن تایمز منتشر شد. سناتور جان کایل و چند سیاستمدار دیگر آمریکائی نیز در این مورد اظهار نظر کرده و خواهان کاهش نفوذ نایاک در دستگاه دولتی آمریکا شده اند.شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com