ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 رابطه بانک ایرانی در آلمان با دوستان ایرانی تریتا پارسی

حسن داعی

همانطور که حتما در خبرهای چند روز گذشته شنیده اید، جمهوری اسلامی با استفاده از یک بانک کوچک در آلمان مشغول دور زدن تحریم ها و انتقال میلیاردها دلار پول است. رادیو فردا در این زمینه نوشته است:

"با وجود تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت جمهوری اسلامی از طریق یک بانک کوچک متعلق به ایرانیان در هامبورگ آلمان، این تحریم‌ها را دور زده و همچنان به معاملات خود ادامه می‌دهد.

وال استریت جورنال روز یکشنبه به نقل از مقامات غربی نوشت که بانک تجاری ایرانی-‌ اروپایی (
EIH) تا کنون معاملاتی به ارزش میلاردها دلار را به نیابت از سازمان‌هایی که به جهت ارتباطشان با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران در لیست سیاه تحریم‌ها قرار دارند، نظیر سازمان دفاع جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به انجام رسانده است."

من در گزارشات سال گذشته خودم به این بانک اشاره کرده بودم و گفته بودم که رژیم ایران مشغول فعال کردن این بانک کوچک برای مبارزه با تحریم هاست. دلیل اشاره من به این بانک نیز رابطه این موسسه با دوستان تریتا پارسی در تهران بود. اجازه بدهید موضوع را با هم نگاه کنیم.

تریتا پارسی یک دوست و همکار در تهران دارد بنام سیامک نمازی. ایشان مدیرعامل کمپانی آتیه بهار بوده است که کار اصلی اش بازکردن راه ورود کمپانی های بزرگ خارجی بخصوص غولهای نفتی به ایران است. برای شناخت نمازی و رابطه اش با تریتا پارسی به این سند نگاه کنید. برای شناخت آتیه بهار به این دو سند نگاه کنید:

Power presentation one: http://www.iranian-americans.com/AtiehBahar-3.pdf

Power presentation two: http://www.iranian-americans.com/AtiehBahar-4.pdf

  در کمپانی آتیه بجز سیامک و بیژن خواجه پور که رئیس کمپانی است، یک نفر اتریشی بنام فریشن شلاگر نیز هست که مسئول مالی آتیه بهار است. کار این شخص فراهم آوردن تسهیلات مالی برای معاملاتی است که در بالاترین سطح بین این کمپانی ها و دولت ایران یا کمپانی های داخلی انجام میشود.

این شخص یعنی فریشن شلاگر یک کمپانی دیگری نیز دارد که نام آن "شرکت راهبرد خاورمیانه" است که با آتیه بهار بطور موازی کار میکند. مثلا برای یک معامله، بخش حقوقی آتیه بهار کار حقوقی اش را انجام میدهد و این شرکت  کار مالی این معامله را فراهم میکند. به این لینک مراجعه کنید تا با سطح این معاملات که بعضی بالای یک میلیارد دلار است آشنا شوید.

در این شرکت که فریشن شلاگر بنیانگذار آن است، با یک ایرانی شریک است بنام حاتمی یزد که خودش به تنهائی یک مافیای اقتصادی آخوندهاست. این فرد قبلا رئیس اکثر بانک های مملکت بوده، رئیس کشتیرانی و فروش نفت خام و شرکت المکاست و ... نیز بوده است. (به این لینک بروید)

این شخص یعنی حاتمی یزد که شریک فریشن شلاگر است، در ضمن یکی از مهمترین مسئولان همان بانک کوچکی است که در آلمان مشغول دور زدن تحریم هاست. (به این سند نگاه کنید) به عکس آغاز این مقاله نگاه کیند حاتمی یزد نفر سوم از سمت راست هنگام گشایش شعبه بانک در تهران در کنار وزیر بازرگانی است.

یعنی اگر بخواهیم خلاصه کنیم، در حالیکه تریتا پارسی در آمریکا مشغول مبارزه با تحریم هاست، شریک همکاران وی در ایران مشغول دور زدن تحریم ها هستند. این را میگویند تشریک مساعی.

 


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com