ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 کشف بی سابقه مازیار بهاریفوروم ایرانیان در آمریکا

مازیار بهاری خبرنگار نیوزویک که هنگام انتخابات تقلبی دو سال پیش در تهران بود و مدتی را نیز در زندان اوین گذراند و مجبور به مصاحبه تلویزیونی نیز شد، در خارج از کشور کتابی بنام Then They Came For Me به چاپ رسانده که سایت نایاک به بازگوئی بخشی از آن پرداخته است.

آنطور که از مقاله نایاک پیداست، مازیار بهاری با چشم خود مشاهده کرده که در تظاهرات بزرگ 23 خرداد دو سال پیش درمیدان آزادی، مآموران بسیج فقط نظاره گر مردم بودند تا اینکه عده ای از هواداران سازمان مجاهدین با کوکتل مولوتوف به پایگاه بسیج حمله کردند و همین باعث شد که بسیجیان نیز در پاسخ، به سوی مردم تیراندازی کنند.

باهم بخشی از نوشته سایت نایاک در مورد کتاب مازیار بهاری و نوشته خود بهاری را مرور کنیم:

"بهاری قبل از آنکه به زندان برود، خودش در تظاهرات عظیم مردم حضور داشت و شخصا شاهد بود که چگونه هواداران مجاهدین نقش عامل تحریک کننده را بازی کردند و باعث بروز خشونت در جریان تظاهرات صلح آمیز مردم شدند. بهاری می نویسد که در جریان تظاهرات بزرگ روز 23 خرداد، اگرچه بسیجیان معمولا دنبال درگیری با مردم هستند آما آنروز بخاطر زیادی جمعیت ترسیده بودند و کاری نمی کردند. همینطور که بهاری در میان جمعیت حرکت میکرد ناگهان صدای چند انفجار شنید. یک گروه کوچک از هواداران مجاهدین با کوکتل مولوتف به پایگاه بسیج حمله کردند.

بسیجیان در آغاز شروع به تیراندازی هوائی کردند تا به آنها اخطار بدهند اما پس از مدتی، بطرف مردم نشانه رفتند. دو بسیجی که روی پشت بام بودند بی هدف به سوی مردم بی گناه تیراندازی میکردند. مردم نیز با پرتاب سنگ به آنان پاسخ دادند. در حالیکه مردم به اینطرف و آنطرف میگریختند، هواداران مجاهدین شروع به شعار دادان کردند: "مرگ بر جمهوری اسلامی". یک زن و مرد مسن به آنان گفتند که از دادن شعار های تند خودداری کنید و فقط الله اکبر بگویئد. پیرمرد گفت: "ما نیامده ایم تا شعار مرگ بر جمهوری اسلامی بدهیم، ما برای حمایت موسوی آمده ایم و نباید دعوا راه بیندازیم. یک گروه از جوانان بسوی این افراد مسن آمده اند و گفتند: "ولد زنا ها خفه شوید"

با خواندن این مطالب در سایت نایاک، هر آدم عاقلی از خودش سوال میکند که آیا این کشفیات، بخشی از اعترافات تلویزیونی "مازیار بهاری" است یا واقعا چنین مطالبی را در کتابش به چاپ رسانده است. البته با توجه به سابقه کاری "بهاری"، چنین اظهار نظرهائی از طرف وی دور از انتظار نیست.

"بهاری" قبل از انتخابات از پاسدار محسن قالیباف حمایت میکرد و در آرایش چهره وی مقاله و گزارش می نوشت. وی در یکی از مقالات خود به تعریف و تمجید مشمئز کننده ای از قالیباف پرداخت و وی را کاندید ریاست جمهوری و رقیب احمدی نژاد معرفی کرد و نوشت:

""قالیباف یک واقعگراست که دوست دارد کار ها را بطور کامل به انجام برساند. به زندگینامه قالیباف نگاه کنید، یک کار فوق العاده پس از یک کار مهم دیگر است. در سال 2003، وی که رئیس پلیس بود، کاری کرد که تاکنون در ایران به گوش کسی نیز نخورده بود: وی یک تظاهرات دانشجوئی را بدون آنکه از دماغ کسی خون بیاید، با آرامش به پایان رساند. وی وارد مذاکره با رهبران دانشجوئی شد و به مأموران زیر دست خود نیز دستور داد تا از اسحله و باتون استفاده نکنند."

جای این سوال باقی است که چرا رژیم ایران افرادی مثل "مازیار بهاری" با چنین محصولات فکری را به زندان میاندازد. پاسخ به این سوال را شاید بتوان در کتاب جدید وی پیدا کرد، آنجائیکه وی از بار جنایات خامنه ای کم می کند و تقصیر را به گردن تظاهر کنندگانی میاندازد که روی پیشانیشان آرم مجاهدین حک شده بود.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:نسخه‌ی چاپی  
ارسال مقاله به دوستاندیگرنوشته‌های
   در آرشیو سایت   ایرانیان لابی:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com