ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 احمدی نژاد از دوربین کمپانی جنرال الکتریک

حسن داعی

در آستانه سفر سالانه احمدی نژاد به نیویورک، تلویزیون NBC که به کمپانی چند ملیتی جنرال الکتریک تعلق دارد، خبرنگار خود را به تهران فرستاده است تا برای رئیس جمهور رژیم ایران تبلیغ کند و زمینه های سفر موفقیت آمیز ایشان به آمریکا را فراهم نماید. خبرنگار مزبور مصاحبه دوستانه ای با احمدی نژاد انجام داده و بعد از آن، گزارشی تحت عنوان "یک روز از زندگی رئیس جمهور" تهیه کرده است که در تملق گوئی و تبلیغ برای دیکتاتور حقیر ایران بی نظیر است.

به هموطنان پیشنهاد میکنم که حتما این مصاحبه و این گزارش را مشاهده کنند تا با گوشه ای از لابی گسترده کمپانی های بزرگ برای دوستی با رژیم ایران آشنا شوند.

گزارشی از یک روز زندگی احمدی نژاد http://www.youtube.com/watch?v=HRxJpY9r-4M

مصاحبه با احمدی نژاد http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ERE7zb_fa78

تلویزیون NBC یکی از اموال رسانه ای کمپانی جنرال الکتریک است که همانند نیوزویک، با نگاه مثلا دموکرات به قضایا نگاه میکند. جنرال الکتریک در رده بندی بزرگترین کمپانی های آمریکا در مکان ششم قرار دارد و یکی از شرکت هائی است که تا همین اواخر با رژیم ایران معامله و بده بستان میکرد ولی سال گذشته تحت فشار قوانین تحریم، مجبور به قطع این معاملات شیرین گردید.

بازی نمایشی NBC برای چهره سازی از احمدی نژاد معنای سیاسی دیگری نیز دارد. از سال 2008 که مذاکرات پنهان بین تیم احمدی نژاد با آمریکائیان شروع شد، برخی از محافل طرفدار مماشات از وی بعنوان کسیکه میتواند گره گشای بن بست در روابط دو کشور باشد یاد میکنند. این محافل با تبلیغ روی آمادگی رئیس جمهور رژیم ایران برای سازش بر سر برنامه هسته ای، وی را چهره معتدل حکومت معرفی میکنند.

ژست های جدید احمدی نژاد برای آزاد سازی دو گروگان آمریکائی و مخالفت ضمنی قوه قضائیه در همین راستا قابل تحلیل است. اگر این دو گروگان آزاد شوند رسانه های آمریکا آنرا نشانه ای از قدرت سیاسی و انساندوستی رئیس جمهور تلقی میکنند. اما در صورتیکه جناح های وابسته به خامنه ای مانع آزادی دو گروگان شوند، این رسانه ها، احمدی نژاد را بعنوان چهره ای معتدل که در برابر تند رو های وابسته به ولی فقیه قرار گرفته معرفی خواهند کرد.

نمایشات تبلیغی جنرال الکتریک و رسانه های بزرگ آمریکا به همین جا ختم نمی شود و با اطمینان میتوان گفت که هفته آینده همزمان با سفر احمدی نژاد به نیویورک، رسانه های وابسته به لابی مماشات از دیکتاتور حقیر ایران شخصیتی قابل معاشرت و اهل معامله و سازش معرفی خواهند نمود.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com