ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 با رابرت بائر مامور سابق سیا آشنا شویم

حسن داعی

از چند روز پیش که طرح تروریستی رژیم ایران برای بمب گذاری در واشنگتن افشا گردیده است، بسیاری از سایت های خبری و بخصوص رسانه های وابسته به محافل طرفدار مماشات با جمهوری اسلامی، واقعی بودن این توطئه را مورد سوال قرار داده و آنرا ساخته و پرداخته خود آمریکا معرفی میکنند. در اکثر این گزارشات، فردی بنام Robert Baerرابرت بائر (یکی از رسانه ها رابرت بر نوشته که درست تر است)از مأموران سابق سازمان سیا در خاورمیانه مورد استناد قرار گرفته است که در مصاحبه با رسانه های مهم، جمهوری اسلامی را از انجام این توطئه تبرئه میکند. مثلا، رادیو فردا که کلکسیون کاملی از مقالات و گزارشات در باره بیگناهی رژیم ایران را روی سایت خود قرار داده است، در مقاله ای تحت عنوان "متهم کردن ایران به توطئه تروریستی یعنی دامن زدن به آتشی مهارنشدنی" بخش مهمی از اظهارات "رابرت بائر" را منتشر کرده است.

سایت جرس در مقاله "اتهامات تروریستی امریکا؛ طرحی ضعیف توسط خودسرها!"، سازمان نایاک وابسته به تریتا پارسی دربیانیه رسمیو دهها نویسنده و کارشناس سیاسی وابسته به این طیف، اظهارات "رابرت بائر" را مبنای استدلال خود برای بی اعتبار کردن نقش رژیم در این طرح تروریستی قرار داده اند.

"رابرت بائر" کیست که تا دیروز کمتر کسی در میان ایرانیان نام او را شنیده بود و در محافل آمریکائی نیز کسی برایش تره خرد نمی کرد و اکنون به سوگلی این رسانه ها تبدیل شده و اظهاراتش بدینگونه مورد توجه قرار میگیرند؟

"رابرت بائر" مانند "فلینت لورت" همکار سابق خود در سازمان سیا، به شغل آزاد روی آورده و مثل ایشان، از احمدی نژاد حمایت کرده است. لورت و همسرش برای کمپانی های نفتی و اسلحه کار میکنند. (برای آشنائی با خانواده لورت، رابطه آنان با تریتا پارسی و با باندهای مافیائی رژیم،این ویدئورا نگاه کنید) جالب اینجاست که "رابرت بائر" مانند احمدی نژاد،مدعی گردیدکه کسانی از داخل دولت آمریکا با سازمان القاعده در انجام طرح تروریستی یازدهم سپتامبر همکاری کردند.

رابرت بائر در 16 ژوئن 2009 و در بحبوحه کشتار مردم پس از انتخابات قلابی ریاست جمهوری، در مقاله ای تحت عنوان "قبول نکنید که احمدی نژاد حتما بازنده انتخابات است" به مجیز گوئی رئیس جمهور برگزیده خامنه ای پرداخت و با تکیه بر آمار، ارقام و نظرسنجی استدلال کرد که اکثریت مردم به احمدی نژاد رأی داده اند و منجمله گفت "ما بایستی این احتمال را بطور جدی مورد توجه قرار دهیم که مردم ایران رادیکال شده و به احمدی نژاد و سیاست های او رأی مثبت داده اند. واقعیت این است که احمدی نژاد احتمالا رئیس جمهوری است که ایرانیان میخواهند و ما آمریکائیان باید این واقعیت را بپذیریم و به آن تن دهیم. بدترین کاری که آمریکا میتواند انجام دهد این است که این انتخابات را تقلبی بخواند، از گفتگو با رژیم پرهیز کند و به دنبال تحریم ایران برود. " جالب اینجاست که یکروز قبل از آن، فلینت لورت و همسرش نیزمقاله ایدرباره پیروزی احمدی نژاد منتشر کردند که دقیقا همین استدلالات را مطرح میکرد.

در پایان باید با یکی دیگر از قابلیت های ویژه "رابرت بائر" آشنا شویم و آن" پیش بینی هر چند وقت یکبار در مورد حمله نظامی قریب الوقوع اسرائیل به ایران است. آخرین نمونه آن در ماه جولای بود که "بائر" از نقشه کشیدن نتانیاهو برای تهاجم نظامی به کشورمان در ماه سپتامبر یعنی یک ماه پیشخبر داد.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com