ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 راز شگفت انگیز موفقیت یک جوان ایرانی در آمریکا

حسن داعی

یک روز پس از انتشار گزارش آژانس اتمی در باره ایران، روزنامه مهم نیویورک تایمز مقاله ای ای از یک جوان ایرانی بنام رضا مرعشی به چاپ رساند. جوانی که تا چند ماه پیش کمتر کسی نامش را شنیده بود و هیچ مقاله و نوشته ای از وی حتی در وبسایت های درجه سوم هم چاپ نشده بود، اما خیلی سریع مدارج ترقی را طی کرده و اکنون، نیویورک تایمز و دیگر رسانه های معتبر آمریکا مقالات وی را بدون معطلی چاپ میکنند.

مرعشی تا سال 2006 در تهران برای شرکت آتیه بهار که دلال نفتی است کار میکرد. در همین سال، تریتا پارسی با کمک سیامک نمازی، که مدیر عامل همین شرکت آتیه بهار است، یک لابی گسترده در آمریکا براه انداخت تا تحریم و فشار از روی جمهوری اسلامی برداشته شود. (قابل ذکر است که خود تریتا پارسی نیز برای کمپانی آتیه بهار کار میکرد)

  • برای آشنائی با کمپانی آتیه بهار در تهران، به این مجموعه اسناد نگاه کنید
  • برای آشنائی با همکاری تریتا پارسی با کمپانی آتیه بهار و خانواده نمازی، به این مجموعه اسناد نگاه کنید

با شروع لابی نایاک، رضا مرعشی از تهران به آمریکا آمد و به استخدام "انستیتوی مطالعات استراتژیک ملی" در واشنگتن در آمد. این انستیتو برای وزارت دفاع آمریکا کار میکند. مدت کوتاهی بعد، مرعشی به استخدام وزارت خارجه درآمد و در بخش ایران، برای فراهم آوردن زمینه های دوستی بین آمریکا با رژیم ایران مشغول بکار شد.

چهار سال پس از فعالیت در وزارت خارجه، رضا مرعشی به استخدام نایاک در آمد و از سال گذشته تاکنون، برای برداشتن تحریم از روی جمهوری اسلامی لابی میکند.

راز موفقیت سریع و برق آسای مرعشی را میتوان با نگاهی به مقاله های پی در پی او و بخصوص مقاله اخیرش در نیویورک تایمز پیدا کرد. مرعشی به آمریکا نصیحت میکند که با جمهوری اسلامی به سازش برسد و رابطه دوستانه ای با ملایان تهران برقرار کند. در شرائطی که رژیم ایران از همه طرف تحت فشار است و زمینه برای تحریم های سفت و سخت فراهم تر میشود، این نوع نوشتارها، برای کمپانی های بزرگ آمریکا و لابی مماشات، از نان شب نیز واجب تر است. کمپانی های بزرگ برای پیشبرد لابی خود، ترجیح میدهند که مخالفت با تحریم و تبلیغ برای دوستی با ملایان، از زبان یک ایرانی گفته شود تا مشروعیت بیشتری داشته باشد. اما زمانی که این ایرانی، کارمند نایاک باشد و نایاک نیز خودش را بعنوان نماینده جامعه ایرانی در آمریکا معرفی کند، در اینصورت، قیمت این گونه مقالات صد برابر میشود.

از همین رو، علیرغم بی آبروگی نایاک در میان جامعه ایرانی، لابی مماشات و کمپانی های نفتی، با استفاده از نفوذ و امکانات وسیع خود، این سازمان را سر پا نگه داشته اند تا اهداف تبلیغی خود را به پیش ببرند. در حقیقت، نایاک برای کمپانی های بزرگ آمریکا همان نقشی را بازی میکنند که احمد چلبی برای جرج بوش ایفا میکرد. شگفت آنکه هم احمد چلبی و هم نایاک به رژیم ایران وصل بوده اند.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com