ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 چه کسی دایه دلسوزتری برای خامنه ای است: وزیر اطلاعات یا نهضت آزادی

حسن داعی

امروز حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در یک گردهمآئی به دفاع از خامنه ای برخاست و گفت که عده ای مزورانه میخواهند تقصیر ها را بگردن رهبر بیندازند تا ایشان را نزد ملت بی اعتبار کنند. اظهارات مصلحی بصورتی شگفت آور کپی برداری از بیانیه نهضت آزادی در سال 1384 و همچنین نامه ابراهیم یزدی نوشته شده در چند ماه پیش است که در آن، به تملق مشمئزکننده از دیکتاتور حاکم برکشورمان برخاسته و گفتند که عده ای (باند احمدی نژاد) بدنبال پروژه تنها سازی رهبری هستند و میخواهند تقصیرها را بگردن ایشان بیندازد. به گفته ابراهیم یزدی، بی اعتبار شدن رهبر بنفع مردم ایران نیست.

برای آنکه با منتهای سقوط اخلاقی و سیاسی نهضت آزادی آشنا شویم، هیچ نیازی به تفسیر و توضیح نیست. کافی است گفته های امروز مصلحی را با نوشته های نهضت آزادی و ابراهیم یزدی مقایسه کنیم.

اظهارات حیدر مصلحی وزیر اطلاعات:

” به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در گردهمایی بزرگ مبلغان اعزامی در ماه رمضان امسال که پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد تلاش برای اعتبارزدایی از رهبر معظم انقلاب را از جمله بخش‌های تهاجم دشمنان علیه ایران و اسلام دانست و اظهار کرد: سرویس‌های اطلاعاتی صهیونیستی و غربی در جلسات بررسی شکست خود در فتنه این مسئله را دریافته‌اند که با حضور ولی فقیه، هیچ ناآرامی خاصی در ایران به وجود نخواهد آمد بنابراین پروژه‌ای دو وجهی را برای اعتبارزدایی از رهبری طراحی کرده‌اند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه انتساب همه مشکلات از قبیل گرانی و معضلات جزئی به رهبر انقلاب از جمله نقشه‌های دشمنان محسوب می‌شود. مصلحی بیان داشت: ناکارآمد نشان دادن سیستم مدیریت اجتماعی جمهوری اسلامی، انعکاس یک طرفه و نشان دادن کاستی‌ها به طوری که قرار نیست هیچ گشایشی حاصل شود و نیز تلاش برای ایجاد شکاف میان اقشار مختلف جامعه به ویژه نخبگان و مسئولان نظام در کنار ترسیم چشم‌اندازی بسیار تیره از وضعیت کشور از نقشه‌های دشمنان محسوب می‌شود".

نامه ابراهیم یزدی رئیس نهضت آزادی به حجتی کرمانی: (اردیبهشت 91)

"در دور اول که احمدی نژاد انتخاب شـد، در تحلیل انتخابات، در یک بند به “پروژه‌ی تنهاسازی رهبر” اشاره کرده بودم. در انتخابات اخیر (خرداد ۸۸) در تحلیل آن، که در اعتماد ملی چاپ شد، نوشتم پروژه‌ی تنهاسازی رهبر کامل شد."

بیانیه سال 1384 نهضت آزادی و اشاره به پروژه تنها سازی رهبر:

"شكاف در ميان مديران اصلي نظام انتخابات اخير ايران شكاف بزرگ و آشكاري را كه به تدريج در ميان مديران سطح بالاي جمهوري اسلامي تدريجا پديد آمده بود به بيشترين حد رساند. چنين به نظر مي‌رسد كه جريان ويژه‌اي آگاهانه اين سياست را در راستاي جداسازي و منزوي كردن رهبري پيش مي‌برد. حمله به برخي از علما در قم و تهران،‌ بي هيچ منطق روشني، زير پوشش حمايت از رهبري،و انتشار اعلاميه‌هاي توهين آميز، نه تنها عليه يكي از كانديداهاي مطرح ، بلكه بر ضد رئيس جمهور، با عنوان « 8 سال خيانت دولت خاتمي »، با امضاي « بسيج امام زمان (عج » ، ممكن است در همين راستا باشد. شعار و عمل «همه با هم»، كه عامل اصلي پيروزي انقلاب بود، پس از پيروزي جايش را به «همه با من» داد. نيروهاي موثر در انقلاب، هر يك به بهانه‌اي و به تدريج، از صحنه بيرون رانده شدند. به مصداق «هر كس كه با ما نيست ، بر ما است» نه تنها نيروهاي سياسي، بلكه عناصري كه عميقا به نظام جمهوري اسلامي معتقدند و سال‌ها در مقام وزير، وكيل و ... مصدر خدماتي به نظام بوده‌اند، كنار زده شدند.اختلافات شخصيت‌هاي كليدي حاكميت در اين انتخابات فرايند «همه با من»- و نتيجه اجتناب‌ناپذير آن،يعني جداسازي- را به آخرين مرحله خود رسانده است. نهضت آزادي ايران، فارغ از موضوع اعتقاد يا عدم اعتقاد به ولايت مطلقه فقيه و رهبري، اين روند را ناسالم و به زيان آينده جمهوري اسلامي و امنيت ملي مي‌داند. برگزاري نهمين انتخابات رياست جمهوري و انتخاب آقاي احمدي‌نژاد ـ به ويژه با توجه به دخالت غيرقانوني نظاميان، كه مستقيما زير نظر فرمانده كل قوا يعني مقام رهبري قرار دارند ـ به گونه‌اي صورت گرفت كه در افكار عمومي مردم دلالت بر رضايت مقام رهبري مي‌كند. عملكرد آينده آقاي احمدي‌نژاد و همكاران وي، مثبت يا منفي،نيز مستقيما به پاي مقام رهبري نوشته خواهد شد. نهضت آزادي ايران چنين ترتيباتي را، به ويژه در شرايطي كه در برابر تهديدات خارجي قرار داريم، نه به نفع مقام رهبري و نه در راستاي امنيت ملي مي‌داند."


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com