ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 معجزه سیاسی - پزشکی در زندان اوین

حسن داعی

مصطفی تاجزاده از رهبران اصلاح طلب حکومتی در بیانیه ای که از زندان اوین و سلول انفرادی صادر کرده و با سرعت برق در سایت های اصلاح طلب انتشار یافته است از محمد خاتمی تقاضا کرده تا در انتخابات حضور یابد. تاجزاده بهمین منظور یک ستاد انتخاباتی مجازی در اوین براه انداخته و از نسل جوان کشور برای حمایت  از خاتمی و شرکت پر شور و شوق در انتخابات دعوت کرده است. تاجزاده در بیانیه خود میگوید:

"به هر حال با توجه به شرایط موجود و ضرورت شرکت اصلاح طلبان و سبزها با محوریت خاتمی در انتخابات، در شرایطی که ما در زندان هستیم و دستمان کوتاه است، جای ما را هم مردم و به خصوص نسل جوان باید پر کنند. و من از ایشان خواهش می کنم که مانند سال ۸۸ ستاد و کمپین دعوت تشکیل دهند و طومار تهیه کنند. از دانشگاه و دانشجویان و اساتید به صورت فردی و جمعی از خاتمی تقاضای نامزدی برای ریاست جمهوری کنند. هم چنین هنرمندان فعال شوند و اگر برایشان اقدام عملی سخت است به صورت غیرعلنی پیام هایشان را برسانند. شوراهای کارگری و معلمان و هر قشری که تشکلی دارد باید برای نجات ایران عزیز به کمپین دعوت از خاتمی بپیوندد.
من هم با توجه به شرایط قرنطینه و ایزوله و انفرادی که منجر به روزه داری اعتراضی ام شده ستادی مجازی تشکیل داده ام و شعار انتخاباتی این ستاد را هم انتخاب کرده ام: «دریغ است ایران که ویران شود کنام پلنگان و شیران شود». مطمئن هستم اکثر زندانیان سیاسی نیز با وجود اینکه از هزینه های حمایت از کاندیداتوری آقای خاتمی مطلع هستند باز هم موافق حضور خاتمی هستند چرا که مسئله اصلی را منافع و مصالح کشور می دانند نه مشکلات خودشان."

تاجزاده در دهها بیانیه ای که قبلا از همان زندان اوین صادر کرده بود، مخالف هرگونه شرکت در انتخابات نمایشی بود. برخی از بیانیه های وی به این قرارند:

انتخابات آزاد با همه مولفه هایش یا عدم شرکت؛ راه وسط نداریم

شرکت در انتخابات رسوا برازنده هیچ اصلاح طلبی نیست

امروز گرم کردن تنور انتخابات، کمک به استبداد و در تقابل با دمکراسی است

رای نمی دهم، به سیزده دلیل

تشکیل ستاد انتخاباتی در زندان اوین از منظر دیگری نیز قابل توجه و دلگرمی است. خانواده تاجزاده و سایت های اصلاح طلب تاکنون در دهها بیانیه نسبت به وضع جسمی خطرناک وی در زندان اوین و عدم دسترسی ایشان به بیمارستان و مداوا هشدار میدادند اما شور و شوق انتخاباتی ایشان نشان میدهد که خوشخبتانه سلامتی ایشان بازگشته است و این تحول را میتوان یک معجزه پزشکی و سیاسی خواند.

بیانیه تاجزاده به اصلاح طلبان خارج از کشوری که در رخوت، یاس و سرخوردگی روزگار می گذرانند روحیه تازه ای خواهد داد و در روزهای آینده شاهد شور وشوق حسینی در میان این جماعت بمنظور شرکت در این انتخابات خواهیم بود. در چند روز گذشته، چهره های شاخص اصلاح طلبی در خارج یکی یکی به میدان آمده و تنها راه نجات کشور را حضور محمد خاتمی در انتخابات دانسته اند. از میان دهها بیانیه و مقاله ای که از طرف این افراد صادر شده، نوشته فرخ نگهدار از همه آنها پر احساس تر میباشد و بخوبی بیانگر فضای فکری حاکم بر این جماعت است. نگهدار در مقاله خود می نویسد:

"ورود خاتمی انتخابات را پر شور می کند. جامعه با این ورود تکان می خورد. دهها میلیون شهروند پا پیش می گذارند. این برآمد امید می سازد، دلگرمی درست می کند. این ورود از نو چشم ها را از نو به سوی «اصلاح امور‌ در جمهوری اسلامی ایران»‌ می چرخاند. 
این ورود کاخ های شنی تازه برپا شده در ساحل سرنگونی طلبی را از نو می شوید و به دریا می کشد. این حضور کسب و کار را مجاهدین و سلطنتی ها - و نوزادانِ همداستان با ایشان - را تعطیل می کند؛ این ورود امید قدرت های جهانی به «اپوزیسیون برانداز» را تضعیف می کند و چشم ها را به طرف «راه حل های دیپلماتیک» و «همزیستی مسالمت آمیز با رژیم» می گرداند."

بنظر میرسد که یک عامل اصلی در شفای سیاسی-پزشکی تاجزاده و شور و شوق حسینی حاکم بر اصلاح طلبان خارج از کشور، گوشه چشمی است که اخیرا خامنه ای به آنان کرده و در سخنرانی خود در مشهد، راه ورود آنان به انتخابات را نیمه باز گذاشته است. تاجزاده در بیانیه خود در این باره می نویسد:

” در مورد پیام نوروزی رهبری نیز تصور میکنم این اولین بار ظرف چهار سال گذشته است که ایشان از موضع رهبری سخنرانی کرده اند. امیدوارم که این امر مقدمه برپایی انتخابات آزاد، سالم، عادلانه و قانونی باشد که در این صورت از ایشان سپاسگزار خواهیم بود."

بیانیه تاجزاده و تلاش های گسترده اصلاح طلبان قلابی و حامیان خارجی آنها بویژه رسانه های فارسی زبان خارج از کشور، قبل از آنکه نشانی از یک تحول سیاسی در کشور باشد، سند دیگری از خیانت و زبونی جماعتی است که با بالا رفتن از دیوار سفارت آمریکا در تهران شروع کرد، با کشتار و سرکوب مردم ادامه داد و در 16 سال گذشته، با باز کردن دکان اصلاح طلبی در نظام ولی فقیه، باعث فریب مردم و جامعه بین المللی شده و به بقای این حکومت ضد انسانی و ضد ایرانی کمک کرده است.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com