ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 سخنرانی تریتا پارسی در مراسم اعطای جایزه به شیرین عبادی

حسن داعی

امروز 2 آوریل 2013، در مراسم ویژه ای که در نیویورک برگزار میشود، جایزه سال 2013 ولفگانگ فریدمن به شیرین عبادی اعطاء میشود و یکی از سخنرانان اصلی این مراسم، تریتا پارسی رئیس سازمان نایاک، لابی طرفدار رژیم در آمریکاست. تریتا پارسی در مورد نقش منفی تحریم های بین المللی و تاثیر آن روی حقوق بشر در ایران صحبت میکند.

این اولین بار نیست که شیرین عبادی جایزه حقوق بشری میگیرد و آخرین باری هم نیست که در کنار وابستگان رژیم ایران سخنرانی میکند و به آنان اعتبار می بخشد. سال گذشته، وی در میهمانی نایاک و تریتا پارسی شرکت کرد تا کتاب تازه منتشر شده خود را تبلیغ کرده و به فروش برساند.

شیرین عبادی در اولین سفری که پس از دریافت جایزه نوبل به آمریکا داشت در ضیافتی از طرف جواد ظریف سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل شرکت کرد.

وی در اکثر سفرهای خود به آمریکا و همچنین به انگلستان، در جلسات لابی ضد جنگی که بطور مسقیم از طرف رژیم هدایت میشد شرکت داشت و تبلیغات دروغین و ضد ایرانی این جماعت را رونق می بخشید.

در همین راستا، شیرین عبادی در مقاله ای که بهمراه محمد سهیمی (همکار پشت پرده تریتا پارسی) نوشت، از برنامه هسته ای رژیم دفاع کرد و گفت: "اکثریت مردم ایران طرفدار برنامه هسته ای هستند زیرا نه تنها این برنامه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است بلکه به نشانه غرور برای ملتی با تمدن پرافتخار تبدیل گردیده است."

شیرین عبادی در حالی که بطور سخاوتمندانه در جلسات نمایندگان و دلالان رژیم در خارج از کشور شرکت میکند و در پشت پرده نیز با آنان همکاری مینماید، بهمان اندازه نیز خط قرمز های رژیم در رابطه با گروهها و شخصیت های اپوزیسیون ساختار شکن را رعایت میکند.

بعنوان مثال، در سال 2012، شیرین عبادی در سخنرانی خود در  کنفرانس لایپزیک، به حضور هنرمند دانمارکی که علیه پیامبر مسلمانان کاریکاتور کشیده بود اعتراض کرد و گفت که اگر از حضور وی اطلاع داشت در این کنفرانس شرکت نمی کرد. اکبر گنجی نیز با قهر کنفرانس را ترک کرد.

کمک رسانی شیرین عبادی به لابی طرفدار رژیم در آمریکا پس از شکست و بی آبروئی آنان در دادگاه فدرال، غیر قابل دفاع و محکوم کردنی است.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com