ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 جای خالی ایرانیان

حسن داعی

از فردا یکشنبه، کنفرانس سالانه سازمان ایپک، لابی طرفدار اسرائیل در واشنگتن شروع بکار میکند و بمدت سه روز ادامه خواهد داشت. امسال نیز مقابله با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی و تآثیر گذاری روی سیاست های آمریکا در رابطه با رژیم ایران موضوعات اصلی کنفرانس خواهند بود. طبق روال سالهای گذشته، صد ها تن از شرکت کنندکان در کنفرانس، یک روز کامل را به لابی در کنگره اختصاص میدهند و با نمایندگان مجلس و سنا دیدار خواهند کرد.

همزمان، لابی رژیم ایران در آمریکا با حمایت کامل محافل طرفدار مماشات، بسیج شده اند و به بهانه مقابله با ایپاک و تحت پوشش صلح طلبی و جلوگیری از جنگ، خواهان شناسائی حقوق هسته ای جمهوری اسلامی، لغو تحریم های اقتصادی، پذیرش جایگاه و نفوذ منطقه ای رژیم و سازش آمریکا با رژیم حاکم بر کشورمان می باشند. (به سه گزارشی که در پانوشت اشاره شده نگاه کنید)

کنفرانس سالانه آیپک و کارزای که لابی رژیم و متحدان آمریکائی اش علیه آن براه انداخته اند، بازتابی از یک جنگ سیاسی است که طی سالهای گذشته، برای تأثیر گذاری روی سیاست های آمریکا در رابطه با رژیم جریان دارد و اکنون به حساس ترین مراحل خود رسیده است. جنگی که بر آینده ایران و سرنوشت تک تک ایرانیان تأثیر مستقیم می گذارد اما متاسفانه، با وجود نزدیک به یک میلیون آمریکائی ایرانی تبار، جای خالی یک لابی قوی در واشنگتن برای دفاع از منافع کشورمان و رساندن صدای مردم ایران به شدت احساس میشود.

سازمان لابی نایاک به رهبری تریتا پارسی، کمپانی های بزرگ آمریکا و در رأس آن شرکت های نفتی بهمراه چندین گروه و سازمان مثلا ضد جنگ که نفرت شان از آمریکا و اسرائیل آنان را به متحدان دو آتشه رژیم تبدیل کرده است، دست در دست هم برای دفاع از منافع رژیم ایران تلاش میکنند.

به این ملغمه بایستی اصلاح طلبان حکومتی مقیم آمریکا را اضافه کرد که طی سالهای گذشته از کشور خارج شده اند و وظیفه اصلی خود را "حفظ نظام و مقابله با راه حل های ساختار شکن" میدانند. این جماعت، با داغ کردن تنور دشمنی با اسرائیل و با استفاده از گرایشات ضد آمریکائی در میان برخی از هموطنان، از منافع رژیم ایران دفاع میکنند و متحدان سازمان نایاک در واشنگتن هستند.

بجز چند سازمان سیاسی که مقابله با رژیم ایران را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده اند و در همین چهارچوب نیز با بلند پروازیهای هسته ای رژیم و توسعه طلبی های منطقه ای اش مبارزه میکنند، بخش مهمی از گروهها و فعالین سیاسی در خارج از کشور، به دلائل مختلف، بحث در مورد این دو مقوله مهم، که با حیات و بقای جمهوری اسلامی گره خورده است را کنار گذاشته اند و از آن مهمتر، تلاش برای تأثیر گذاری روی سیاست های آمریکا در رابطه با رژیم و مقابله با لابی های جمهوری اسلامی را بی اهمیت میدانند.

سازمان لابی طرفدار رژیم نایاک، پس از 12 سال فعالیت و خرج میلیونها دلار و با حمایت بی سابقه محافل با نفوذ در واشنگتن، تنها نزدیک به هزار تن عضو دارد که یک دهم از یک درصد جمعیت آمریکائیان ایرانی تبار است. اما همین سازمان، همکار اصلی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا در مورد مسائل مربوط به کشورمان میباشد، خود را نماینده ایرانیان معرفی میکند و بطور صریح و روشن از منافع جمهوری اسلامی دفاع میکند.

اگر این سازمان و گروههای مشابه، در گذشته بطور پنهانی با رژیم رابطه داشتند و حمایت از منافع جمهوری اسلامی را در لفافه می پیچیدند، پس از آغاز ریاست جمهوری روحانی، بطور آشکار و بی پرده از وی حمایت میکنند و به بلندگویان وی تبدیل شده اند.

زمان آن رسیده است که فعالین سیاسی و حقوق بشری، مبارزه با نفوذ رژیم ایران در آمریکا را بخشی جدائی ناپذیر از مبارزات خود برای دفاع از منافع مردم کشورمان بدانند و تأثیر گذاری روی سیاست های آمریکا (لابی) را امری لازم و ضروری تلقی کنند.

پانوشت:

گزارش ویدئویی در مورد تلاش های دولت روحانی برای راه اندازی یک لابی ایرانی برای مقابله با لابی اسرائیل و دفاع از منافع جمهوری اسلامی: دولت روحانی و بازسازی لابی رژیم در آمریکا

https://www.youtube.com/watch?v=d14mKUawpLI

گزارش ویدئویی به زبان انگیسی در باره کارزار لابی رژیم و متحدان آمریکائی اش علیه سازمان ایپاک

Iranian regime runs anti-AIPAC crusade

گزارش به زبان انگلیسی در این باره که چگونه تریتا پارسی و سازمان نایاک، تحت پوشش مبارزه با اسرائیل و لابی آن در آمریکا، به نفع رژیم ایران فعالیت و لابی میکنند. Pro-Tehran lobby and anti-Israeli crusade


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com