ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 نظرسنجی جدید به بازار آمد

حسن داعی

همزمان با سفر روحانی به نیویورک و در شرائطی که مذاکرات هسته ای به مراحل پایانی خود نزدیک میشوند، یک بار دیگر و طبق روال همیشگی، یک موسسه نظرسنجی طرفدار رژیم در واشنگتن، به کمک همکاران خود در تهران و در هماهنگی کامل و آشکار با دستگاه های امنیتی رژیم، یک نظرسنجی جدید از نظرات مردم ایران منتشر کرده است. طی چند روزی که از انتشار این نظرسنجی ساختگی میگذرد،تریتا پارسی، شبکه لابی رژیم، محافل طرفدار مماشات و رسانه های دوست، به انتشار و تبلیغ وسیع آن مشغول شده اند.

مرکز مطالعات امنیتی و بین المللی دانشگاه مریلند که از سال 2007 به تولید نظرسنجی بنفع رژیم مشغول است این محصول جدید را به کمک همکار اصلی خود در تهران، ابراهیم محسنی، استاد بسیجی دانشگاه تهران انجام داده است که شغل اصلی اش جعل نظرسنجی برای محافل طرفدار مماشات در آمریکاست.

برای آشنائی با نظرسنجی های قبلی این شبکه و دروغپراکنی های حیرت آور آنان و همچنین آشنائی با نقش تریتا پارسی و شبکه لابی رژیم در بازپخش و تبلیغ این کارزار دروغ، به این گزارشات مستند ویدئویی نگاه کنید: (گزارش اول، گزارش دوم، گزارش سوم)

حال به نظرسنجی جدید نگاه کنیم که نتایچ آن مثل نظرسنجی های قبلی است و اکثریت ایرانیانی که در آن شرکت کرده اند بطور قاطع از برنامه هسته ای رژیم دفاع کرده، آنرا کاملا صلح آمیز خوانده اند و با هرگونه عقب نشینی در مذاکرات مخالفت کرده اند. بنظر میرسد که مردم ایران در جریان جزئیات مذاکرات هسته ای نیز هستند زیرا 70 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، با کاهش تعداد سانتریفوژهای ایران بمنظور دستیابی به سازش هسته ای، بطور قاطع مخالفت کرده اند.

اما از همه جالب تر آنست که گویا جاعلان نظرسنجی مذکور با مقام معظم رهبری نیز مشورت کرده اند و برخی از سوالات و جوابها را احتمالا خود ایشان نوشته اند. 74 درصد از شرکت کنندگاه در نظرسنجی گفته اند که حتی اگر ایران و 1+5 به سازش هسته ای هم دست یابند، آمریکا تحریم ها را لغو نخواهد کرد و به بهانه دیگری آنرا ادامه میدهد.

75 درصد براین باورند که اصولا برنامه هسته ای ایران بهانه است و آمریکا دنبال اهداف دیگری است.

72 درصد مردم نظر منفی نسبت به آمریکا دارند و دلیل اصلی آن را رفتار حال و گذشته آمریکا نسبت به کشورمان میدانند مثل حمایت از عراق در جنگ هشت ساله یا سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران در سال 1988.

مطالعه بخش پایانی نظرسنجی نیز خالی از لطف نیست زیرا در آستانه سفر روحانی به نیویورک و فضای منفی که نسبت به کارنامه وی و ناتوانی دولت روحانی در اجرای وعده های داده شده وجود دارد، اکثریت قاطع یعنی 70 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، کارنامه روحانی در زمینه بازکردن فضای سیاسی، آزادی ها، بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش بیکاری را مثبت ارزیابی کرده اند.

با مطالعه این نظرسنجی و نگاهی به نظرسنجی های قبلی این شبکه، میتوان خوب فهمید که رژیم آخوندی همواره از الطاف ویژه محافل دوست در واشنگتن بهره برده است و به اندازه کافی، کاسه لیس داخلی و خارجی هم دارد. الهام چرخنده نگران پروستات رهبری در تهران است و تریتا پارسی و دوستان مقیم واشنگن نیز مراقب و نگاهبان سانتریفوژهای مقام معظم ولایت فقیه هستند.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com