ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 مهمانی شام هیلاری کلینتون

حسن داعی

دیشب و در آستانه مذاکرات هسته ای با جمهوری اسلامی، خانم کلینتون یک میهمانی شام ترتیب داد و از چند ایرانی که ظاهرا بعنوان کارشناس مسائل کشورمان شناخته شده اند برای صرف شام و شیرینی دعوت نمود. طنز تلخ روزگار که آئینه ای از سرنوشت سالیان مردم مان بوده است دراینجاست که موقع ضیافت و سورچرانی، کسانی بر سر سفره حضور می یابند که خودشان در این سالها در مقابل مردم ایستاده و با دشمنان مردم ایران رفیق و همراه بوده اند. به اسامی دعوت شدگان نگاه کنیم:

تریتا پارسی که روزنامه های خود رژیم آخوندی وی را بعنوان "لابی ایران در آمریکا" لقب داده اند. ری تکیه و همسرش سوزان مالونی که تخصص اصلی شان فریب سیاستمداران آمریکا بگونه ای است که هیچگاه دوستی و بده بستان با حاکمان ایران را فراموش نکنند. سوزان مالونی که مشاور کمپانی نفتی اگزون موبیل بوده است، بهمراه ری تکیه، از طراحان طرح "همزیستی" با جلادان تهرانند. دو نفر دیگر از حضار، افشین مولوی و کریم سجاد پور، از دوستان تریتا پارسی هستند.

ولی نصر نیز در این میهمانی در کنار هاله اسفندیاری و همسرش شائول بخاش قرار گرفته است. اسفندیاری در سال 2007 و در جریان تصفیه حساب بین جناحهای حکومتی و لابی طرفدار جمهوری اسلامی در خارج، مدتی توسط باند احمدی نژاد دستگیر و زندانی شد. هم هاله اسفندیاری و هم همسرش، بارها و بارها تأکید نموده اند که هیچگاه برای جمع شدن بساط آخوندها، کوچکترین اقدامی نکرده اند. در واقع، همانطور که هوشنگ امیر احمدی گفته بود، اسفندیاری چوب اینرا خورد که با باند احمدی نژاد نشست و برخاست نمیکرد و تمام توجه اش را به رقبای او معطوف کرده بود.

بنظر میرسد که خانم کلینتون بهمان مسیر غلطی میرود که همسرشان یعنی بیل کلینتون، قبلا در برخورد با باندهای حاکم بر کشورمان آزموده بود. در سال 2000، محمد خاتمی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک آمده بود. کلینتون که در آنزمان مشاورانی از تبار همین ری تکیه و تریتا پارسی داشت، برای شکستن یخ روابط آمریکا با آخوندهای ایران، در راهرو سازمان ملل منتظر ایستاد که مثلا بطور غیر منتظره با خاتمی روبرو شده و با وی دست دوستی دهد.

محافظان خاتمی که از عواقب چنین عملی و عکس العمل خامنه ای وحشت داشتند، رئیس جمهور آخوندی را به توالت بردند و وی آنقدر در آنجا ماند تا بیل کلینتون خسته شد و مأیوسانه پی کار خود رفت. طنز روزگار در این بود که بیل کلینتون، پس از چهار سال ژست های حسن نیت یکطرفه و کولی دادن به آخوندهای خونخوار کشورمان، در پایان، پشت درب توالت سازمان ملل، سرافکنده و دل شکسته باقی ماند.

گویا اکنون نوبت خانم کلینتون است. ایشان با جمع کردن تریتا و دوستانش، در حال ارسال پیامی دوستانه به خامنه ای و باندهای چماق کش و قاتلی است که دمار از روزگار مردم ایران در آورده اند. اما دوستی با آخوندها نتیجه ای مگر سرافکندگی برای ایشان و دولتمردان متوهم کاخ سفید به همراه نداشته و نخواهد داشت.


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com