ویدئو اسناد گزارش
 
 
 
 
 
 اسکات ریتر، صلح طلب دروغین طرفدار خامنه ای بجرم فساد اخلاقی دستگیر شد

حسن داعی

اسکات ریتر، صلح طلب دروغین طرفدار خامنه ای بجرم فساد اخلاقی دستگیر شد

اسکات ریتر، بازرس پیشین سازمان ملل در عراق که طی چند سال گذشته ضمن همکاری با لابی رژیم ایران و تحت نام صلح طلبی به دفاع از برنامه اتمی ملایان مشغول بود، امروز بجرم ارتباط با یک دختر 15 ساله و انحراف جنسی دستگیر و تحت تعقیب قضائی قرار گرفت.

"ریتر" که در کنار سازمان "کاسمی" به فعالیت مشغول بود، سه سال پیش به ایران رفت و در بازگشت، کتابی تحت عنوان "هدف ایران" منتشر نمود. وی در این کتاب به دفاع از بی گناهی رژیم پرداخت و مدعی شد که ملایان قربانی توطئه های شوم جرج بوش شده اند. فعالیت های ریتر انعکاس وسیعی در رسانه های مهم آمریکا داشت و وی به یکی از چهره های شناخته شده ای بود که همواره برای تبلیغات به نفع رژیم ایران مورد استفاده قرار میگرفت.

سیمور هرش روزنامه نگار معروفی که ضدیت اش با جرج بوش وی را به دفاع از آخوندها کشانده بود، مصاحبه معروفی با اسکات ریتر داشت که طی این مصاحبه هر دو نفر مرزهای بی پرنسیبی اخلاقی و سیاسی را در نوردیدند و تا آنجا که می توانستند برای بی گناه جلوه دادن رژیم حاکم بر کشورمان سینه خود را به تنور چسباندند.

اسکات ریتر که پرروگی و وقاحت را از آخوندها یاد گرفته بود، در دفاع از برنامه اتمی رژیم و صلح آمیز بودن آن به فتوای خامنه ای استناد میکرد و مثل یک مسلمان دو آتشه از جایگاه مذهبی علی خامنه ای دفاع میکرد. وی گفته بود: 1

« برای من اعتقادات مذهبی آیت الله خامنه ای بسیار جدی است. او یک شخصیت مذهبی جدی است و من کسی نیستم که بگویم او یک ایرانی مسلمانی است که دروغ میگوید. او یک فقیه مهم و جدی است و فتوی داده است که سلاح اتمی با اسلام مغایر است و جمهوری اسلامی ایران هرگز بدنبال آن نخواهد بود.»

اسکات ریتر در حمایت از آخوندها آنچنان کاسه داغتر از آش شد که از بیخ و بن مدعی گردید که ایران قادر به غنی سازی اورانیوم نیز نیست و این دروغی است که اسرائیل و آمریکا به ایران نسبت میدهند: (وبلاگ امید معماریان، ۱۲ دی ۱۳۸۵)

«حتما با اسکات ریتر آشنا هستید. چند هفته پیش آمده بود منطقه کالیفرنیای شمالی وچندین سخنرانی داشت. یکی ازاین سخنرانی ها در اوکلند بود. وقتی درمورد برنامه هسته ای ایران صحبت می کرد گفت که ایران به هیچ عنوان توانایی غنی سازی ندارد واینکه ایران بتواند مثلا ۳۰۰۰ دستگاه سانتریفوژِ را سرهم وصل کند، یک افسانه است."

معماریان در گزارش خود در "واشنگتن پریزم" اول دی ۱۳۸۵ ، سخنان کاملتر وی را بدینگونه گزارش کرد:

«همه می دانند که ایران نمی تواند درهیچ سطحی، اورانیوم را غنی سازی کند و از شر ناخالصی های آن، رها شود. وقتی آنها نمی توانند غنی سازی را انجام بدهند، چطور می توانند به دنبال سلاح بروند؟ ایران از این دیدگاه هیچ تهدیدی نخواهد بود.»

اما تخصص و هنر اصلی اسکات ریتر در این بود که هر 6 ماه یکبار توطئه حمله نظامی اسرائیل و آمریکا به ایران را کشف میکرد و تاریخ دقیق آنرا نیز در اختیار مطبوعات قرار میداد. وی بمدت 4 سال با داغ نگاه داشتن خبر حمله اسرائیل به ایران سعی میکرد ملایان را قربانی توطئه های کاخ سفید و تل آویو معرفی نماید.

اکنون با آشکار شدن فساد اخلاقی این "صلح طلب" دروغین، باید امید داشته باشیم که این بار دستگاه قضائی آمریکا بدنبال تحقیق در مورد بده و بستان های مالی وی با لابی رژیم ایران باشد. اگر یادمان باشد، دفعه پیش که باب نی یعنی یکی دیگر از طرفداران رژیم آخوندی بجرم فساد مالی و رشوه گیری و دروغگوئی و ... دستگیر شد و به زندان رفت، دستگاه قضائی تحقیقات لازم را انجام نداد و جامعه ایرانی از آشنائی به روابط پشت پرده وی با آخوند ها محروم ماند.

  1. Scott Ritter interviewed by Scott Horton (transcription by Chris Meyer) (Antiwar.com ) February 28, 2007


منبع: ایرانیان لابی


   

برای ارسال این مطلب به فیس‌بوک‌تان، روی لوگوی زیر کلیک کنید:شکست نایاک: نگاهی به پروسه دادگاه و حکم قاضی حسن داعی 

صلح طلبی با چاشنی نفت خام حسن داعی 

از قاچاق هواپیما تا نفوذ سیاسی در آمریکا حسن داعی 

گفتگوهای پنهان بین آمریکا و جمهوری اسلامی  

رشد و نمو بنیادگرائی اسلامی در ایران و در منطقه  

از اسرائیل تا عزرائیل  

بنیاد گرائی اسلامی و یهود ستیزی حسن داعی 

تحول یهود ستیزی در ایران   

همایش تهران و تلاش برای بازسازی لابی ضد جنگ حسن داعی 

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش سوم) حسن داعی 

جلسه دیدار صلح طلبان آمریکائی با احمدی نژاد سپتامبر 2008 نیویورک  

رابطه حکومت ايران با جنبش ضد جنگ در آمريکا (بخش دوم) حسن داعی 

رابطه حکومت ایران با جنبش ضد جنگ در آمریکا (بخش نخست) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران در آمریکا (بخش سوم) حسن داعی 

پایه‌های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش دوم) حسن داعی 

پایه های مالی-سیاسی لابی رژیم ایران(بخش اول) حسن داعی 

ماجرای «معامله بزرگ» و گزارش اخیر اطلاعاتی آمریکا حسن داعی 

 

Iranian lobby 2005  ©
hassan.dai@yahoo.com